D’Art Society

 

D’Art Society to pierwsze, trwające aż pół roku, wyzwanie w ramach #1YearChallenge. Jego celem było łączenie adeptów sztuki z doświadczonymi twórcami oraz tworzenie forum wymiany myśli i inspiracji dla artystów różnych pokoleń, perspektyw i wrażliwości.

Wyzwanie trwało od stycznia do czerwca i obejmowało liczne aktywności, m.in. twórczą współpracę młodych artystów z mistrzami, wystawy, webinaria poświęcone prawu autorskiemu i inwestowaniu w sztukę, a także aukcję, z której dochód wsparł organizację charytatywną.    

Dziękujemy zaangażowanym w projekt fantastycznym twórcom oraz pracownikom Dentons, a także mieszkańcom Warszawy, którzy tłumnie odwiedzali zorganizowane w czasie wyzwania wystawy. Szczególne podziękowania należą się członkom jury konkursu, a jednocześnie kuratorom projektu: Mariannie Stuhr, Magdzie Fokt, Alkowi Slonowi, Sabinie Twardowskiej oraz Wojciechowi Tylbor-Kubrakiewiczowi.

Inicjatywie artystycznej D’Art Society patronowało Stowarzyszenie Front Sztuki. Patronem honorowym całorocznego programu #1YearChallenge jest Burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

Artyści D’Art Society

 

Osią projektu D’Art Society jest idea współpracy rozumiana jako wymiana umiejętności i doświadczeń pomiędzy osobami i środowiskami reprezentującymi odmienne punkty widzenia i sposoby działania. 

 

Inicjatywa ta pozwoliła wsłuchać się w głos młodego pokolenia i dać mu przestrzeń do wyrażania swojego zdania w sposób twórczy, niepokorny, zmuszający odbiorców do myślenia. 

 

Do projektu D’Art Society zaprosiliśmy artystów:

 

 

Masterzy

Dojrzali artyści, pedagodzy, profesorowie, gotowi do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami z adeptami sztuki, będącymi na początku swojej drogi.
Masterzy

Juniorzy

Młodzi adepci sztuki, studenci lub świeżo upieczeni absolwenci, poszukujący wiedzy i inspiracji we współpracy z dojrzałymi artystami.
Juniorzy

Duety

Inicjatywa łącząca dojrzałych twórców z młodymi adeptami sztuki, stwarzająca platformę wymiany myśli, idei i emocji.
Duety

Nagrania

Webinaria

Artysta w każdym z nas

 

Magda Fokt i Alek Slon – artyści i kuratorzy projektu D’Art Society rozmawiali o:

 

– początkach drogi artystycznej

– czy bycie twórczym jest trudne

– co zrobić, gdy nie wiadomo od czego zacząć

– pułapki i ślepe uliczki kreatywności

– jak sobie radzić z porażką

– jak sobie radzić z sukcesem

Obejrzyj nagranie z webinaru

Co Artysta Sztuk Plastycznych powinien wiedzieć o prawie?

 

Marek Trojnarski – counsel w Zespole Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii kancelarii Dentons opowiadał o:

 

– prawie autorskim i wynagrodzeniu twórcy

– zabezpieczeniu interesów we współpracy z podmiotami trzecimi, w tym z galeriami sztuki, muzeami i zleceniodawcami

– rejestracji wzorów przemysłowych

– korzystaniu z dzieł w internecie

Obejrzyj nagranie z webinaru

Czy warto inwestować w sztukę i jak to robić?

 

– Spotkanie prowadzone przez  Tomasza Dziewickiego, historyka sztuki, eksperta Desy Unicum

Obejrzyj nagranie z webinaru

Wystawy

 

 

UNIWERSUM/UNIWERSAM

 

Wystawa UNIWERSUM/UNIWERSAM była prezentacją uczestników projektu D’Art Society i zarazem okazją do zagłębienia się w zakamarki stworzonego przez nich świata. Podobnie jak w życiu, każdy zwiedzający mógł wybrać drogę, która wydała mu się najlepsza lub najbardziej obiecująca. W tej wędrówce przenikały się duch i materia, a towarzysząca wystawie mapa pomagała odnaleźć drogę do takich miejsc jak: Ocean, Pustynia, Habana Libre, Czeskie Kino, Gdzie Indziej, Objęcia Morfeusza, Kraina Cienia, Ciotusza Stara, Tam Dom Twój (handlowy), Koniec Świata.

 

Wystawa finałowa

Zwieńczenie inicjatywy D’Art Society – wystawa dzieł w Elektrowni Powiśle, będących owocem intensywnych prac w tandemach:

 

  • WHO ART IN HEAVEN – Basia Mączka / Alek Slon
  • CZECHY Z DOSTĘPEM DO MORZA – Dominika Chmielewska / Magda Fokt
  • NEBULAE – Agnieszka Bielak / Marianna Stuhr
  • DEKONSTRUKCJA NIENATURALNA – Krzysiek Rudziński / Wojciech Tylbor-Kubrakiewicz
  • HOMO MANIPULATUS – CZŁOWIEK STEROWANY – Tomasz Jastrzębski / Sabina Twardowska

 

Aukcja prac

Aukcja prac powstałych w ramach projektu odbyła się 17 czerwca w siedzibie kancelarii Dentons. Dochód z aukcji przekazany został Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową oraz artystom biorącym udział w projekcie.

Ambasadorzy D’Art Society

Arkadiusz Krasnodębski

 

Partner Zarządzający w polskim biurze Dentons, kieruje również warszawskim oraz europejskim Zespołem Energetyki i Zasobów Naturalnych.

W ciągu blisko 30 lat aktywności zawodowej koordynował i kierował doradztwem prawnym w licznych projektach typu greenfield i brownfield w sektorze elektroenergetycznym dotyczących m.in. gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, energii odnawialnej oraz energii atomowej. Uczestniczył w procesach prywatyzacyjnych oraz postępowaniach zamówieniowych w sektorze energetycznym.

Arkadiusz Krasnodębski jest powszechnie uznawany za wiodącego prawnika w swojej dziedzinie, zarówno w Polsce jak i w Europie. Posiada wyróżnienie Eminent Practitioner w rankingu 2020 Chambers Europe i został uhonorowany wpisem na listę Hall of Fame w edycji 2020 EMEA Legal 500.

Barbara Mączka

 

Barbara Mączka, koordynatorka recepcji kancelarii Dentons, studentka trzeciego roku wydziału Grafiki Reklamowej. Współtwórczyni i ambasadorka cyklicznego projektu D’Art Society z ramienia Dentons. Stworzyła koncepcję i strategię projektu, była odpowiedzialna również za realizację jego pierwszej odsłonyW swojej twórczości eksploruje zagadnienie związków kolorystycznych, a także koloru jako odpowiednika stanu emocjonalnego.