#JeszczeRaz – stawiamy na recykling!

 

W ramach kolejnego wyzwania Dentons #JeszczeRaz – stawiamy na recykling pokazaliśmy przykłady mądrego wykorzystywania przedmiotów, pochyliliśmy się nad tematem sztuki z recyklingu oraz edukacji w zakresie zero waste. 

 

Głównym punktem naszej inicjatywy była pomoc Powiślańskiej Fundacji Społecznej. Odnowiliśmy Poradnię Rodzinną dla ofiar przemocy, a w świetlicach terapeutycznych przeprowadziliśmy renowację mebli. Dodatkowo przekazaliśmy podopiecznym Fundacji 15 laptopów do nauki zdalnej oraz pomoce i sprzęt do integracji sensorycznej. Wzięliśmy również udział w ploggingu – biegu po Bulwarach Wiślanych połączonym ze zbieraniem śmieci.

 

Wyzwanie #JeszczeRaz – stawiamy na recykling przygotowaliśmy we współpracy z Habitat for Humanity Poland.

 

Patronem honorowym całorocznej inicjatywy #1YearChallenge jest Burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

Nagrania

Paweł Oksanowicz o kryzysie klimatycznym

 

Do Studia Dentons zaprosiliśmy dziennikarza Pawła Oksanowicza, z którym rozmawialiśmy o kryzysie klimatycznym. Czym jest, czy mamy się czego obawiać i dlaczego recykling jest tak ważny z punktu widzenia ekologii – na te i na wiele innych pytań staraliśmy się odpowiedzieć w tym odcinku. Zapraszamy do oglądania!

 

Dziennikarz, autor książek, ekspert CSR. Ma ponad 25 letnie doświadczenie w mediach – w prasie, radiu, telewizji i mediach internetowych. Zajmuje się CSR i zrównoważonym rozwojem. Prowadzi spotkania biznesowe na żywo i online.

 

Obecnie w MUZO.FM (Grupa POLSAT), jest też redaktorem portalu nno.pl. Pracował dla: RMF.FM, Radia Zet, Radia PIN i jako prezenter TV: RTL 7,  TVP2, POLSAT BIZNES. Napisał i opublikował 15 książek, w tym co najmniej połowę z nich na podstawie wywiadów.

Działania

Wsparcie dla Powiślańskiej Fundacji Społecznej

Głównym punktem w ramach wyzwania #JeszczeRaz – stawiamy na recycling! była pomoc Powiślańskiej Fundacji Społecznej. Zespół pracowników Dentons zaangażował się w remont Poradni Rodzinnej dla ofiar przemocy, a w świetlicach terapeutycznych przeprowadził renowację mebli. Kancelaria przekazała również sprzęt komputerowy dla podopiecznych fundacji.

 

 

Czytaj dalej...

Współpraca z Habitat for Humanity Poland

Wizja Habitat Poland to świat, w którym każdy człowiek ma godne miejsce do życia. Fundacja realizuje ją poprzez: (I) udzielanie bezpośredniej pomocy poprzez budowy, remonty i innowacje z zakresu mieszkalnictwa, (II) działania na rzecz zmian systemowych obejmujące badania, ekspertyzy oraz czynne rzecznictwo, (III) mobilizowanie społeczeństwa realizowane poprzez szeroką aktywizację wolontariuszy (nawet 700 rocznie), działania edukacyjne i kampanie społeczne.

Czytaj dalej...

Współpraca z ReStore

ReStore Sklep – salon charytatywny z meblami, artykułami wyposażenia wnętrz, materiałami wykończeniowymi i innymi przedmiotami ładnymi i funkcjonalnymi, sprzedawanymi w bardzo przystępnych cenach, gdzie prowadzona jest sprzedaż podarowanych mebli, materiałów wykończeniowych, elementów dekoracyjnych wnętrz. Sklep w wersji stacjonarnej i internetowej prowadzi również sprzedaż hurtową.  Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na realizację misji Fundacji Habitat for Humanity Poland…

Czytaj dalej...

Ambasadorzy projektu

Patrycja Pakla

Adwokat, associate w Zespole Nieruchomości kancelarii Dentons. Doradza inwestorom, deweloperom, najemcom i wynajmującym w transakcjach dotyczących nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Miłośniczka rocka, górskich wędrówek i literatury angielskiej. Zaangażowana w ruch zero waste, również aktywnie wspiera wzmacnianie roli kobiet w biznesie.

Katarzyna Waśniewska

Mindfulness & Wellbeing Manager w kancelarii Dentons. Dba o dobrostan pracowników Dentons poprzez koordynowanie i współorganizowanie programów i warsztatów rozwojowych opartych na uważności (Mindfulness). Prowadzi sesje mindfulness w ramach firmy oraz okazjonalnie zajęcia jogi. Instruktorka i pasjonatka jogi oraz rozwoju osobistego i wydobywania z innych tego, co najlepsze. Miłośniczka ruchu Zero Waste i ekologii. Wegetarianka od ponad 20 lat.