Warszawskie Powiśle to dzielnica z ogromnym potencjałem. The Guardian uznał ją za jedną z 10. najciekawszych europejskich dzielnic w 2020 roku. Kiedyś zaniedbany, dziś świetnie zagospodarowany brzeg Wisły, tętni życiem i przyciąga mieszkańców stolicy, a także turystów. W Dentons potencjał Powiśla dostrzegliśmy już dawno. Jako jedna z pierwszych i jedyna tak duża kancelaria prawnicza, zdecydowaliśmy się ulokować tu swoją siedzibę i związać się z tą dzielnicą na długie lata.  

Z naszej fascynacji Powiślem zrodził się pomysł, aby wyjątkowość dzielnicy i jej mieszkańców, zaprezentować podczas jednego z wyzwań w ramach #1YearChallenge. Do projektu Skarby Powiśla zaprosiliśmy znanych Powiślan, ludzi ze świata kultury, polityki, medycyny i dziennikarstwa, którzy mieszkali lub nadal mieszkają na terenie dzielnicy. Z ich pomocą opowiadamy historię Powiśla i prezentujemy jego wyjątkowość. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków Powiśla powstała również mapa najciekawszych miejsc dzielnicy.

Patronem honorowym całorocznej inicjatywy #1YearChallenge jest Burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

Felietony

Mariusz Szczygieł – Przyjemność życia

Czytaj dalej...

Filip Springer – Nie mrok, a cień

Czytaj dalej...

Nagrania

Skarby Powiśla

Historyczne Skarby Powiśla

Czytaj dalej...

Współczesne Skarby Powiśla

Czytaj dalej...

Ambasadorzy projektu

Monika Sitowicz

 

Adwokatka, partnerka i wiceszefowa Zespołu Nieruchomości kancelarii Dentons. Doradza przy największych i najbardziej znaczących transakcjach, które kształtują rynek nieruchomości w Polsce. Aktywnie działa na rzecz wzmacniania roli kobiet w środowisku biznesowym i prawniczym, promuje ideę świadomego kształtowania kariery zawodowej oraz rozwijania zdolności przywódczych. Działając pro bono, jest mentorką dla młodych liderów w sektorze nieruchomości, a także inicjatorką projektów obywatelskich. Warszawianka od czterech pokoleń, miłośniczka starej architektury Warszawy.

Ewa Rutkowska-Subocz

 

Radca prawny, partnerka w kancelarii Dentons, kieruje pracami Praktyki Ochrony Środowiska w Polsce i współkieruje w Europie. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana ekspertka od kwestii środowiskowych i klimatycznych. Doradza inwestorom, przedsiębiorcom, a także organom publicznym w obszarze polskiego i unijnego prawa ochrony środowiska. Angażuje się w inicjatywy równościowe, szczególnie wspiera wzmacnianie roli kobiet w środowisku prawniczym. Warszawianka, miłośniczka jogi i dalekich podróży. Lubi proste formy, szczególnie w architekturze.