D’Art Society

W każdym z nas kryje się artysta, choć nie zawsze już odkryty i doceniony. Wszyscy przychodzimy na świat z talentem, o którym z czasem zapominamy i przestajemy go pielęgnować. Pora to zmienić!

W styczniu odkryjemy nasze naturalne zdolności i wykorzystamy sztukę do tego, by mówić o rzeczach ważnych. W końcu sztuka nie jest wyłącznie po to, by dostarczać przyjemności i wprawiać nas w zachwyt. To również potężne narzędzie, które pozwala człowiekowi dać wyraz pragnieniom, dążeniom i aspiracjom, a w rezultacie – zmieniać rzeczywistość wokół nas, także poprzez nakreślanie ram fundamentalnych dyskusji. W styczniowym wyzwaniu „D’Art Society”, któremu patronuje Stowarzyszenie Front Sztuki, pragniemy wsłuchać się w głos młodego pokolenia i dać mu platformę do wyrażenia swojego zdania w sposób twórczy, niepokorny, zmuszający do myślenia. Chcemy też, by młodzi artyści skorzystali z naszej prawniczej wiedzy i doświadczenia, ponieważ wierzymy, że łącząc pokolenia, tworzymy lepszą, bardziej stabilną i sprawiedliwą przyszłość.

Jak się włączyć? Aby wziąć udział w wyzwaniu, wystarczy zgłosić w projekcie swoje prace artystyczne. Szczegółowe zasady znajdują się w zakładce Regulamin. Najważniejsze informacje: na zgłoszenia chętnych w kategorii Junior (w wieku 18-30 lat) czekamy do niedzieli, 31 stycznia 2021 roku. Technika prac jest dowolna – przysyłajcie swoje fotografie, akwarele, gwasze i grafiki.

Zgłoszone prace oceni profesjonalne jury w składzie: Marianna Stuhr, Magda Fokt, Alek Slon, Sabina Twardowska, Wojciech Tylbor-Kubrakiewicz. Autorzy wyróżnionych dzieł będą mogli pracować w duetach z członkami jury, którzy podzielą się swoim warsztatem.

18 lutego 2021 r. zaplanowaliśmy wernisaż, podczas którego zaprezentujemy najciekawsze prace, opatrzone komentarzem autorów i mistrzów.

Dodatkowo, 18 maja zaplanowaliśmy aukcję 15 wyróżnionych dzieł. Uzyskany w ten sposób dochód wesprze co najmniej dwie organizacje charytatywne.

Nasz wkład we wsparcie adeptów sztuki sięga do korzeni prawniczych wartości – podzielimy się swoim know-how z młodymi twórcami, także tymi spoza kancelarii. Pod koniec stycznia odbędzie się specjalny webinar, podczas którego porozmawiamy o sztuce w kontekście polskiego prawa, w tym prawa autorskiego i praw pokrewnych.

Zgłaszajcie więc swoje własne prace i zapraszajcie znajomych! Wyzwólmy w nas artystów i zainspirujmy jak najwięcej osób!